МИТИЛИНЕОС ИМА ПРИСТАП ДО НАЈЕВТИНИОТ ГАС ВО ЕВРОПА, ДО КОЈ ЕСМ НЕ МОЖЕ ДА ДОЈДЕ Деспотовски вели дека гасната централа ќе го освежи воздухот во Скопје


Енергетската транзиција на земјата, која вклучува и изградба на гасна централа треба неминовно да се спроведе најмногу поради тоа што ќе придонесе кон ...
| | веќе видена | слични

Текстилни компании какви што се „Окта“, „Реплек“, „Витаминка“, „Мода“ се само дел од компаниите што на своите покриви имаат фотоволтаични панели за да си ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ) се уште нема информација до каде е постапката за избор на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ПАЛМЕТ, водечкиот бренд и еден од првите инвеститори во турскиот енергетски сектор, го направи првиот чекор за еден од најважните меѓународни проекти за 2024 ...
| | веќе видена | слични

За 25 месеци приклучени се нови 578,26 MW енергетски капацитети од обновливи извори кои произведуваат електрична енергија што е доволна за просечна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енергетските политики и мерки на СДСМ обезбедија пониски цени за граѓаните за електрична енергија но и рекордно инсталирани 600 мегавати од обновливи извори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Македонија од стратешка природа и е потребен уште еден голем резервоар на вода. Тоа е проект за иднината, не само за Македонија како држава, туку и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Производството на топлинска енергија во Скопје со користење на топланите „Исток“ и „Запад“ е значително помалку исплатливо затоа што тие не се доволно ...
| | веќе видена | слични

Гасната централа на „Митилинеос“ треба да обезбеди нова количина на електрична енергија, но и дополнително количество топлинска енергија. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИТИЛИНЕОС ИМА ПРИСТАП ДО НАЈЕВТИНИОТ ГАС ВО ЕВРОПА, ДО КОЈ ЕСМ НЕ МОЖЕ ДА ДОЈДЕ Деспотовски вели дека гасната централа ќе го освежи воздухот во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: