Ковачевски: На oсми мај граѓаните се тие кои ќе кажат кои се предлозите што ги сакаат


Во наредните 80-тина дена ќе слушнеме многу предлози, но не би ги коментирал, бидејќи на 8 мај граѓаните ќе кажат кои се предлозите што ги сакаат, вели ...
| | веќе видена | слични

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Актуелниот претседател Стево Пендаровски смета дека на земјава и е потребен избор на претседател како независна институција што се постигнува кога се избира на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска на прес-конференција ја најави својата граѓанска кандидатура за втор мандат на претседателските избори. Тој нагласи ...
| | веќе видена | слични

Левица е многу повеќе партија на социјалните мрежи која има многу повеќе симпатизери отколку партиски активисти. Навредливо и ниско морално е да навредувате ...
| | веќе видена | слични

Движење ЗНАМ има сериозна инфраструктура и поддржувачи, голем успех е што за кратко време собравме 10 илјади потписи за претседалескиот кандидат Максим ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот претседател Стево Пендаровски денеска најави дека ќе се кандидира за втор претседателски мандат на претстојните претседателски избори. Пендаровски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 618 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
сите 384 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: На oсми мај граѓаните се тие кои ќе кажат кои се предлозите што ги сакаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: