ЗА ОКОЛУ 10% ЌЕ ПОСКАПАТ И СМЕТКОВОДСТВЕНИТЕ УСЛУГИ? Препорака да се покачат и платите на сметководителите


Сметководителите да ги покачат услугите и да ги зголемат платите на вработените согласно растот на инфлацијата и просечната плата на државно ниво, препорача ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Пет процентни поени на пензиите не претставува покачување, туку усогласување на трошоците за живот за сите приматели на пензии во Македонија, вели техничкиот ...
| | веќе видена | слични

Нема показатели што укажуваат дека со одмрзнување на цените на основните прехранбени производи од 1 февруари ќе вивне инфлацијата, но постои опасност од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта најави дека од следниот месец нема да ја продолжи мерката за замрзнување на цените, додека граѓаните се жалат на континуиран раст на трошоците за живот ...
| | веќе видена | слични

- Не е доволно само да се констатира колку сиромашни жители и семејства имаме во Македонија. Она што мене ме загрижува е тоа, како се употребуваат податоците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА ОКОЛУ 10% ЌЕ ПОСКАПАТ И СМЕТКОВОДСТВЕНИТЕ УСЛУГИ? Препорака да се покачат и платите на сметководителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: