2 копии

Кралицата на поп музиката Мадона го објави новиот спот за песната „Popular“ со пејачот The Weekndom. Песната првично беше објавена како дел од серијата „The ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стивен Болдвин повторно загрижи еден куп обожаватели откако сподели објава во која бара „молитви и благослови“ за неговата ќерка Хејли Бибер и нејзиниот сопруг ...
| | веќе видена | слични

Роднините на пејачката Кет Џенис, најпозната по песната „Dance you outta my head“, објавија дека таа починала од рак на 31 година. Во изјавата објавена на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Музичарката Кет Џенис почина од рак на коските во средата, пишува „People“. Таа имаше 31 година и стана најпозната по песната „Dance You Outta My Head“, која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една од најуспешните пејачки на денешницата пред еден месец објави нова песна за која доби бројни критики и стана една од најомразените личности на интернет. ...
| | веќе видена | слични

Наследниците на американската пејачка Дона Самер ја обвинуваат рап ѕвездата Канје Вест дека украл делови од нејзината хит песна I Feel Love за неговиот нов ...
| | веќе видена | слични

„Не, Мартин Шорт и Мерил Стрип не се во врска. Ние не сме двојка, ние сме само блиски пријатели“, децидно изјави 73-годишниот познат комичар и актер Мартин ...
| | веќе видена | слични

Мултиталентираната пејачка, актерка и претприемач, 31-годишната Селена Гомез објави нова песна со наслов„Love On“. Таа на хитот соработуваше со нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: