Нови 20 стипендии од Групацијата Лимак за иницијативата Global Engineer Girls


Во една општина во која има барем една државна детска градинка згрижени се 27% од децата до шестгодишна возраст. Со ова вработени се 35% од работоспособните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Од вкупниот број на невработени лица во државата, по над 10 000 има само во три градови, Скопје, Тетово и Куманово, пишува Порталб.мк . Освен во овие три ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Бројот на жени со високо образование кои се невработени е дупло поголем од бројот на невработени мажи, пишува во новата Стратегија за родова еднаквост на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 509 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Обединетите нации сè уште се борат да го спречат гладот во појасот Газа и иако имаше одредено подобрување во координацијата со Израел, испораката на помош во ...
сите 230 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 258 | | | веќе видена

Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните одредби на Уставот, а особено Преамбулата тоа е едно мало текстче што му претходи на ...
сите 97 | | | веќе видена

Високиот претставник на Европската Унија за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел, денеска изјави дека ЕУ ќе почне да работи на предлогот на неколку ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 20 стипендии од Групацијата Лимак за иницијативата Global Engineer Girls

Од:
До кого (е-маил):
Порака: