Инфлацијата во ЕУ значително забави на почетокот на годината

Инфлацијата во Европската унија значително забави на почетокот на годината, објави во четвртокот Евростат, потврдувајќи ја проценката за благо забавување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цените на маслиновото масло од почетокот на годинава драстично се зголемија и во многу земји скокот на цените е над 60 отсто. Во Португалија пораснаа за 69 ...
| | веќе видена | слични

Цените на маслиновото масло продолжуваат да се движат нагоре, при што европскиот пазар се движи во непознати води и аналитичарите сè уште не можат да одредат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлацијата во ЕУ значително забави на почетокот на годината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: