Маричиќ: Наш фокус е втор мандат на Пендаровски кој треба да донесе стабилност, сигурност и европски пат


Предлогот што го дава ВМРО-ДПМНЕ за измена на Законот за патни исправи е несериозен и директно се коси со Уставот и за жал нема да им помогне на граѓаните. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
| | веќе видена | слични

Ако навистина толку строго и принципиелно го почитуваме меѓународното право и го ставаме пред/над внатрешното право, при што своите граѓани ги ставаме во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДС и ДУИ можеа, а не гласаа за продолжување на важноста на пасошите, 600.000 граѓани се заглавени заради нив, се вели во партиското соопштение на опозициската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратениците вчера не прифатија на дневен ред на седницата да бидат ставени измените на Законот за патните исправи на државјаните на Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Во македонскиот парламент не поминаа предлог-измените на Законот за патните исправи Во Собранието вчера не се изгласаа измените на Законот за патните исправи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски на неговиот Фејсбук профил ги објави со име и презиме пратениците кои не гласаа за продолжување на важноста на ...
| | веќе видена | слични

Виновниците кои буквално притворија стотици илјади граѓани на територија од 26 000 км2 од денеска имаат конкретно име и презиме, а тоа се сите оние 54 ...
| | веќе видена | слични

Деканката на Факултетот за музичка уметност (ФМУ) од Скопје, Дарија Андовска, не штедеше сочни изрази со кои ги почести „дебилно сервилните“ СДСМ и ДУИ за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ: Наш фокус е втор мандат на Пендаровски кој треба да донесе стабилност, сигурност и европски пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: