Пет лица повредени во сообраќајна несреќа на патот Тетово-Јажинце

3 копии
3 копии
3 копии

Вчера, 49-годишен пешак со тешки повреди бил пренесен на скопските клиники откако бил прегазен од „фолксваген“ на булевар „Македонско – косовска бригада“. „На ...
| | веќе видена | слични

Вчера, на „Македонско-косовска бригада“, пред крстосницата со улицата Адем Демачи, патничко возило „фолксваген“, со италијански национални ознаки, управувано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 184 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 606 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 158 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет лица повредени во сообраќајна несреќа на патот Тетово-Јажинце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: