Божиновски: Кандидатурата на Ахмети за претседател беше повеќе на ранк на шпекулации, очекувањата беа за Османи!

Аналитичарот Владимир Божиновски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека можната кандидатура на лидерот на ДУИ, Али Ахмети за ...
| | веќе видена | слични

Зошто ДУИ за една недела се откажа од 15 години старата идеја за консензуален претседател, јавно (се) прашува политичкиот аналитичар Роберт Несими. „Петнаесет ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на Демократското движење, Изет Меџити, откако го даде потписот за кандидатот на коалицијата “ВРЕДИ”, Арбен Таравари, се изјасни дека во Скопје се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прашан дали дефинитивно нема да има коалиција со ДУИ, тој наведе дека одлуките во СДСМ се носат во телата на партијата и кога органите на партијата ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот Петар Арсовски смета дека е многу веројатно во вториот круг од претседателските избори да влезат кандидатите поддржабни од ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 189 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 609 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 157 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Божиновски: Кандидатурата на Ахмети за претседател беше повеќе на ранк на шпекулации, очекувањата беа за Османи!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: