Клековски: Пропадна најавуваната коалиција на европскиот фронт за заеднички кандидат на СДС и ДУИ, Силјановска е најдоброто решение


„Претседателски амбиции отсекогаш имало многу само прашање е кој ќе успее да ја добие поддршката од граѓаните или 10 илјади потписи или потребниот број ...
| | веќе видена | слични

Љупчо ДИМОВСКИ Социјалистичката идеја во својата суштина го означува непоколеблитово единство на еден народ, социјалната правда, слободата, силните индивидуи ...
| | веќе видена | слични

Управниот суд ја отфрлил тужбата против ВМРО-ДПМНЕ од Оливер Андонов кој тврди дека зад себе има фракција а е познат како министерот за пола ден. Управниот суд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управниот суд донесе одлука со која се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски. Тој тужеше за наводно нарушување на ...
| | веќе видена | слични

Од моите досегашни настапи, но и низ принципиелната позиција која како јавен интелектуалец и професор ја застапувам со години, секој може да претпостави дека ...
| | веќе видена | слични

Професорот Оливер Андонов е дециден во тврдењето дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во неколку члена го прекршил Статутот на партијата при изборот ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на скопски Карпош и кандидат кој се уште се обидува да собере 10.000 потписи за и официјално да ја трча претседателската трка, вечерва реши да ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Нужни се темелни промени, новата власт мора да биде реформски настроена, порача вечерва професорката Гордана Силјановска Давкова од регионалниот изборен штаб ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 618 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
сите 384 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клековски: Пропадна најавуваната коалиција на европскиот фронт за заеднички кандидат на СДС и ДУИ, Силјановска е најдоброто решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: