ОХРИЃАНКА „ОЛЕСНЕТА“ ЗА 5.000 ЕВРА: Лице ја измамило за работа во странство

52 годишна жена од Охрид вчера пријавила во полиција дека едно лице ја измамило за сума од 5.000 евра. Во септември 2023 година на веб страна таа забележала ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 29.02.2024 во СВР Скопје, 67-годишен маж од Скопје пријавил дека во неговиот дом на подрачјето на Драчево, по претходна расправија, физички бил нападнат од ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Кисела Вода синоќа ја приведе К. А. Р. (49) од САД затоа што во зграда на подрачјето на Кисела Вода го нарушила јавниот ред и мир и агресивно се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

На 29.02.2024 во 00.40 часот во СВР Куманово, В.И.(30), вработена во Јавно претпријатие „Куманово паркинг“, пријавила дека на работното место во депо на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОХРИЃАНКА „ОЛЕСНЕТА“ ЗА 5.000 ЕВРА: Лице ја измамило за работа во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: