(ВИДЕО) Интервју со Јакимовски: Ќе се спротивставам и на Русија и на САД и на ЕУ, моите ставови се исклучиво промакедонски


Мора да бидеме подготвени да отвориме крупни прашања, ако не влеземе во Европската унија до 2030 година, треба да бараме алтернатива, вели во интервју на А1он ...
| | веќе видена | слични

Управниот суд ја отфрлил тужбата против ВМРО-ДПМНЕ од Оливер Андонов кој тврди дека зад себе има фракција а е познат како министерот за пола ден. Управниот суд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управниот суд донесе одлука со која се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски. Тој тужеше за наводно нарушување на ...
| | веќе видена | слични

Од моите досегашни настапи, но и низ принципиелната позиција која како јавен интелектуалец и професор ја застапувам со години, секој може да претпостави дека ...
| | веќе видена | слични

Професорот Оливер Андонов е дециден во тврдењето дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во неколку члена го прекршил Статутот на партијата при изборот ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на скопски Карпош и кандидат кој се уште се обидува да собере 10.000 потписи за и официјално да ја трча претседателската трка, вечерва реши да ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Нужни се темелни промени, новата власт мора да биде реформски настроена, порача вечерва професорката Гордана Силјановска Давкова од регионалниот изборен штаб ...
| | веќе видена | слични

Зад кандидатурата на Силјановска Давкова застанаа неколку десетици членови на Конвенцијата, врвното раководство на партијата со тоа недвосмислено ја доби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 915 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Интервју со Јакимовски: Ќе се спротивставам и на Русија и на САД и на ЕУ, моите ставови се исклучиво промакедонски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: