РЕПУБЛИКАНСКИ КОНГРЕСМЕН ПОВИКА НА УБИВАЊЕ НА СИТЕ ПАЛЕСТИНСКИ ДЕЦА: Вели дека 20 години го напаѓаат Израел и треба да платат


Републиканскиот конгресмен Енди Оглес од Тенеси даде радикална изјава во однос на војната меѓу палестинската терористичка група Хамас и Израел. Тој кажа свој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вечерва изјави дека расте притисокот да се запре војната во Газа, но нагласи дека ќе му се спротивстави. Тој на ...
| | веќе видена | слични

Палестинските групи денеска во Москва започнаа нова рунда преговори за национално помирување во присуство на рускиот министер за надворешни работи Сергеј ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден разговараше со египетскиот претседател Абдел Фатах Ал Сиси и со емирот на Катар Шеик Тамим Бин Хамад Ал Тани за војната во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД Џозеф Бајден денеска разговараше со претседателот на Египет Абдел Фатах Ал Сиси и емирот на Катар Шеик Тамим Бин Хамад Ал Тани за војната ...
| | веќе видена | слични

Две недели пред почетокот на светиот муслимански месец Рамазан, во Ерусалим растат тензиите. Се чини дека безбедносните проценки во врска со Ал Акса на крајот ...
| | веќе видена | слични

Десетици загинати и стотици ранети во израелски воздушен напад на југот од Газа додека луѓето чекале ред за хуманитарна помош – обвинуваат здравствените власти ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Портпаролот на Белата куќа, Метју Милер, го повика Израел да им го олесни пристапот на муслиманските верници до Ѕидот на плачот во Ерусалим за време на ...
| | веќе видена | слични

Египет изрази надеж дека во наредните денови ќе биде постигнат договор за прекин на огнот во Појасот Газа и ослободување на заложниците. Истовремено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувани граѓани, верувам во вашата љубов кон државата, сакате да биде безбедна, а вашите животи побогати и посигурни. Заедно одиме кон таа цел. Ви ветувам, ...
сите 407 | | | веќе видена

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 160 | | | веќе видена

Изборната кампања за претседател на државата пред гласањето од првиот круг задутре, кандидатот поддржан од СДСМ Стево Пендаровски ја заврши вечерва со митинг ...
сите 311 | | | веќе видена

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
сите 141 | | | веќе видена

Доживеавме вчера во Скопје да ни веат знамиња на туѓи држави и да ни скандираат УЧК, а притоа целата наша политичка елита и од позиција и од опозиција да молчи ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕПУБЛИКАНСКИ КОНГРЕСМЕН ПОВИКА НА УБИВАЊЕ НА СИТЕ ПАЛЕСТИНСКИ ДЕЦА: Вели дека 20 години го напаѓаат Израел и треба да платат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: