Почесен конзул станува стратешки инвеститор во Македонија


Текстилни компании какви што се „Окта“, „Реплек“, „Витаминка“, „Мода“ се само дел од компаниите што на своите покриви имаат фотоволтаични панели за да си ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ) се уште нема информација до каде е постапката за избор на ...
| | веќе видена | слични

За 25 месеци приклучени се нови 578,26 MW енергетски капацитети од обновливи извори кои произведуваат електрична енергија што е доволна за просечна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енергетските политики и мерки на СДСМ обезбедија пониски цени за граѓаните за електрична енергија но и рекордно инсталирани 600 мегавати од обновливи извори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Производството на топлинска енергија во Скопје со користење на топланите „Исток“ и „Запад“ е значително помалку исплатливо затоа што тие не се доволно ...
| | веќе видена | слични

Гасната централа на „Митилинеос“ треба да обезбеди нова количина на електрична енергија, но и дополнително количество топлинска енергија. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Државата ќе ги врати парите за 15 години, а во следните 15 години ќе го удвои вложеното во стратешката инвестиција „Митилинеос“, според одредбите во ...
| | веќе видена | слични

За 30 години државата ќе приходува меѓу 120 и 150 милиони евра од стратешката инвестиција „Митилинеос“ само по основа на придонеси за вработените, персонален ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
сите 384 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија од Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, се обрати пред граѓаните на Струмица. „Се собравме тука за ...
сите 176 | | | веќе видена

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 118 | | | веќе видена

„Ахмети одамна го има поминато рубиконот и тие неколкумина околу него кои го советуваат и мислам дека прави голема грешка. Прво создава револт кај Албанците ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почесен конзул станува стратешки инвеститор во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: