Коалицијата Вреди: Али Ахмети се исплаши од Таравари, Бујар Османи оди курбан


„Изјавата на Ахмети за „големата вест” потврдува најмалку две работи. Првата, дека ДУИ е безидејна партија која со предлози извадени од нафталин покажува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот претседател на Собранието и поранешен кандидат за претседател на државата, Тито Петковски смета дека власта е во многу потешка позиција кога се ...
| | веќе видена | слични

Од моите досегашни настапи, но и низ принципиелната позиција која како јавен интелектуалец и професор ја застапувам со години, секој може да претпостави дека ...
| | веќе видена | слични

Наумов: Треба да се опаметат политичарите. Политиката е уметност на можното. И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ да дојде нема да можат да спојат квалитетни кадри, лидерите не ...
| | веќе видена | слични

Никаде во светот не се бори опозиција против опозиција, опозициските  партии најчесто ја напаѓаат власта. Во политиката ништо не е случајно па ни однесувањето ...
| | веќе видена | слични

Зошто ДУИ за една недела се откажа од 15 години старата идеја за консензуален претседател, јавно (се) прашува политичкиот аналитичар Роберт Несими. „Петнаесет ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професот Јове Кекеновски смета дека можеби е време некој наш политички лидер да им објасни на нашите партнери во Европската Унија дека на нас ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Серија експлозии го разнеле штабот на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) на 50 километри јужно од ирачкиот главен град Багдад, само неколку часа откако ...
сите 870 | | | веќе видена

Државата е во хаос, Македонија ги живее своите најтешки денови под власт на ДУИ и нивниот измеќар СДС, велат во партиско соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. 7 години ...
сите 524 | | | веќе видена

Да ставиме крај на агонијата и безвластието, да ја направиме Македонија повторно горда, да ја направиме професорката Гордана преседател на Македонија за да ...
сите 172 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 134 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 104 | | | веќе видена

Професорката Горданa Силјановска -Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија, во својот говор на синоќешниот митинг во Крива Паланка порача ...
сите 72 | | | веќе видена

На Македонија ѝ е потребно национално единство за интеграција во ЕУ, а не за за мораториум. ДПМНЕ и Мицкоски зборуваат за единство, за мораториуми, но се ...
сите 286 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коалицијата Вреди: Али Ахмети се исплаши од Таравари, Бујар Османи оди курбан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: