Прв конгрес на Движење ЗНАМ - За наша Македонија

Ќе ја градиме партијата во демократски дух, нема да се водиме од тоа кој на која позиција ќе биде, ниту пак кој ќе биде пратеник, вели во изјава за А1он ...
| | веќе видена | слични

Вчера започна собирањето на граѓанските потписи за претседателските кандидатури, а денес веќе се појавија и првите внатрепартиски препукувања. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Уште непочната претседателската трка, почнаа превирања со собирањето потписи. Вчера дел од кандидатите се пожалија дека ДИК не презентирала доволно податоци ...
| | веќе видена | слични
7 копии

TРКА ЗА СОБИРАЊЕ ПОТПИСИ На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија што се одржа синоќа во Скопје е официјализирана ...
| | веќе видена | слични

Движењето ЗНАМ – За наша Македонија на 22 февруари 2024 година го одржа Првиот Конгрес, на кој беа избрани органите и телата на партијата. На Првиот Конгрес се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На првиот Конгрес на политичката партија Движење ЗНАМ - За наша Македонија што се одржа синоќа во Скопје е официјализирана претседателската кандидатура на ...
| | веќе видена | слични

Престојните претседателски избори после долги години ќе бидат вистинска „битка“. За прв пат по 2009 година се пријавени голем број кандидати, дури девет лица, ...
| | веќе видена | слични

Од утре почнува постапката за собирање на потребните потписи за учество на претседателските избори. „Силна економија и институции, владеење на правото, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соединетите држави и Велика Британија денеска воведоа санкции кон Иран, насочени кон „иранската програма за беспилотни летала, челичната индустрија и ...
сите 538 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 829 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 337 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 280 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 111 | | | веќе видена

Директорот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА), Вилијам Брнс, ги предупреди членовите на американскиот Конгрес дека Украина може да биде ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв конгрес на Движење ЗНАМ - За наша Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: