Манолева: Родителите на Леонид не побараа мислење дали неговата рехабилитација може да се изврши во нашите установи


Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерот за здравство Илир Демири денеска на новинарско прашање во врска со случајот Леонид Индов изјави дека Владата и Министерството се комплетно посветени ...
| | веќе видена | слични

Владата и Министерството за здравство ќе помогнат да се покријат трошоците за лекување на младиот Леонид во Виена. Тоа го вети министерот за здравство Илир ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Илир Демири вели дека надлежните бараат решение како да му се помогне на младиот Леонид Индов кој со медикоптер беше префрлен во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Демири разговарал со семејството на младиот Леонид Индов, за чијашто рехабилитација во Виена, граѓаните собираа донации. Тој најави ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство и Владата се посветени да изнајдат решение со кое ќе му се помогне на младиот Леонид Индов, кажа министерот за здравство Илир ...
| | веќе видена | слични

Донесен пред повеќе од две децении, Законот за здравство осигурување директно им ја запечатува судбината на низа пациенти за чие лекување се исцрпени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соединетите држави и Велика Британија денеска воведоа санкции кон Иран, насочени кон „иранската програма за беспилотни летала, челичната индустрија и ...
сите 538 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 829 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 337 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 280 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 111 | | | веќе видена

Директорот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА), Вилијам Брнс, ги предупреди членовите на американскиот Конгрес дека Украина може да биде ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манолева: Родителите на Леонид не побараа мислење дали неговата рехабилитација може да се изврши во нашите установи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: