Не може да има законски измени заради одредени случаи, вели Џафери во врска со случајот на Леонид Индов


Не може да има законски измени и решенија заради одредени случаи. Работата на законите не се заснова на поединечни случаи. Законите се општи правила што треба ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерот за здравство Илир Демири денеска на новинарско прашање во врска со случајот Леонид Индов изјави дека Владата и Министерството се комплетно посветени ...
| | веќе видена | слични

Владата и Министерството за здравство ќе помогнат да се покријат трошоците за лекување на младиот Леонид во Виена. Тоа го вети министерот за здравство Илир ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Илир Демири вели дека надлежните бараат решение како да му се помогне на младиот Леонид Индов кој со медикоптер беше префрлен во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Демири разговарал со семејството на младиот Леонид Индов, за чијашто рехабилитација во Виена, граѓаните собираа донации. Тој најави ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство и Владата се посветени да изнајдат решение со кое ќе му се помогне на младиот Леонид Индов, кажа министерот за здравство Илир ...
| | веќе видена | слични

Донесен пред повеќе од две децении, Законот за здравство осигурување директно им ја запечатува судбината на низа пациенти за чие лекување се исцрпени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ нема двојни стандарди кон Техеран и Тел Авив и ги повикува и двете страни на воздржаност и спречување на понатамошна ескалација на состојбата, изјави ...
сите 606 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 364 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 102 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 321 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Грејната сезона завршува денеска, но од Регулаторната комисија за енергетика велат дека на дневно ниво се следат температурите и доколку има потреба ќе биде ...
сите 183 | | | веќе видена

Војната на Русија против Украина претставува егзистенцијална закана за целата Европска унија и ја принуди Унијата да ја стави одбраната во центарот на ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не може да има законски измени заради одредени случаи, вели Џафери во врска со случајот на Леонид Индов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: