Бојмацалиев: Пратката од 140.000 обрасци за пасоши пристигнува, наскоро уште една од 85.000


Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев најавува дека нови 140 илјади обрасци за патни исправи пристигнуваат во земјава, а за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народниот правобранител Насер Зибери денеска му порача на Министерството за внатрешни работи да се реорганизира за да го нормализира издавањето готови лични ...
| | веќе видена | слични
16 копии
3 копии

Министерството за внатрешни работи со соопштение до јавноста утрово објави дека од денеска термини за закажување на лични документи можат да се закажат само по ...
| | веќе видена | слични

Рефундација на граѓаните кои беа приморани да ги променат личните документи е можна но таа најрано може да се очекува да се случи престојното лето. Новата ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи воведе уште еден начин за закажување на термин за фотографирање за лични докумени. На веб страницата сега е вметната опција ...
| | веќе видена | слични

Од денес може електронски да се поднесе барање за вадење лични документи со новото уставно име Северна Македонија. Бидејќи на телефонскиот број 072/929-292 се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 509 | | | веќе видена

Пендаровски навредува на најнизок можен начин и тоа покажува во какво бунило е и е свесен дека поразот ќе биде огромен. Пендаровски не одговори на ниедно од ...
сите 742 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Обединетите нации сè уште се борат да го спречат гладот во појасот Газа и иако имаше одредено подобрување во координацијата со Израел, испораката на помош во ...
сите 230 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 258 | | | веќе видена

Мора да имаме уставен патриотизам. Мора да ги почитуваме основните одредби на Уставот, а особено Преамбулата тоа е едно мало текстче што му претходи на ...
сите 92 | | | веќе видена

Шефовите на дипломатии на ЕУ заземаа цврст став со барање до сите страни на Блискиот Исток да покажат воздржаност по последните случувања од изминатиот викенд ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојмацалиев: Пратката од 140.000 обрасци за пасоши пристигнува, наскоро уште една од 85.000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: