Ахмети го најави Османи за претседател на државата


Претседателскиот кандидат Арбен Таравари во интервју за Слободен печат рече дека потребните потписи за кандидатурата ги собрал за релативно брз временски ...
| | веќе видена | слични

Министерот и кандидат за шеф на државата предложен од ДУИ, вели дека треба да се смени Уставот и претседателот да биде избиран во парламентот со две третини ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на претстојните избори, Бујар Османи, гостувајќи во емисија на Топ чанел, меѓу другото истакнал дека ...
| | веќе видена | слични

„Албанците бараат единство, а не доминација“, ова е главната порака која ја упати министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на претстојните ...
| | веќе видена | слични

ДУИ до Мицкоски: Ништо лошо нема да ја снајде земјата од првиот претседател Албанец Александра Спасеска 28.02.2024 / 12:51 Македонија Изјавата на првиот човек ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изјавата на првиот човек на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека идејата на Демократската унија за интеграција треба да се игнорира, покажува слабост, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција, заблагодарувајќи им се на граѓаните, кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес сум повторно во Тетово и повторно поставувам прашања до еден претседателски кандидат. Овој пат тоа е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи кој пред некој ден ...
сите 431 | | | веќе видена

Австралиската полиција соопшти дека ги истражува причините поради кои цел на напаѓачот со нож во трговски центар во Сиднеј, како што изгледа, првенствено биле ...
сите 97 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 324 | | | веќе видена

Кандидатката на опозицијата, Гордана Силјановска треба да се извини за навредите кон Пендаровски и Ковечавски. Во недостаток на план и програма, Силјановска е ...
сите 382 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Војната на Русија против Украина претставува егзистенцијална закана за целата Европска унија и ја принуди Унијата да ја стави одбраната во центарот на ...
сите 260 | | | веќе видена

Околу 400 млади приватни специјализанти во Северна Македонија од утрово, 15 април, стапија во штрајк се додека не добијат писмени гаранците дека ќе им се ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети го најави Османи за претседател на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: