Џафери: Кој ќе излезе со дипломатски пасош да биде разрешен


16 копии
3 копии

Министерството за внатрешни работи со соопштение до јавноста утрово објави дека од денеска термини за закажување на лични документи можат да се закажат само по ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи воведе уште еден начин за закажување на термин за фотографирање за лични докумени. На веб страницата сега е вметната опција ...
| | веќе видена | слични

Од денес може електронски да се поднесе барање за вадење лични документи со новото уставно име Северна Македонија. Бидејќи на телефонскиот број 072/929-292 се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Ги олеснавме условите за работа на сите транспортни компании, овозможивме повеќе дозволи за меѓународниот транспорт и тоа што во овој момент е најважно за сите ...
| | веќе видена | слични

Бочварски на средба со транспортерите во Југоисточниот регион: Создаваме услови за подобра работа на транспортерите, листите за приоритетно вадење на патни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Кој ќе излезе со дипломатски пасош да биде разрешен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: