(ВИДЕО) Лозановска: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи никогаш повеќе да се прави пиар со болни како што е случајот со Леонид


ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи никогаш повеќе да се прави пиар со болни како што е случај со Леонид, а пари за лекување нема затоа што СДСМ и ДУИ, седум години ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерот за здравство Илир Демири денеска на новинарско прашање во врска со случајот Леонид Индов изјави дека Владата и Министерството се комплетно посветени ...
| | веќе видена | слични

Владата и Министерството за здравство ќе помогнат да се покријат трошоците за лекување на младиот Леонид во Виена. Тоа го вети министерот за здравство Илир ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Илир Демири вели дека надлежните бараат решение како да му се помогне на младиот Леонид Индов кој со медикоптер беше префрлен во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Демири разговарал со семејството на младиот Леонид Индов, за чијашто рехабилитација во Виена, граѓаните собираа донации. Тој најави ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство и Владата се посветени да изнајдат решение со кое ќе му се помогне на младиот Леонид Индов, кажа министерот за здравство Илир ...
| | веќе видена | слични

Донесен пред повеќе од две децении, Законот за здравство осигурување директно им ја запечатува судбината на низа пациенти за чие лекување се исцрпени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва од изборниот штаб вели дека јасно е оти граѓаните ги казниле и дека тоа го прифаќаат. Вели се надевале на подобри ...
сите 298 | | | веќе видена

Либанската милитантна група Хезболах денеска соопшти дека истрелала десетици ракети врз пограничниот град Шомера во северен Израел, откако израелската ...
сите 215 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ Бујар Османи денеска гласаше во избирачкото место во ОУ „Адем Јашари“ во Општина ...
сите 174 | | | веќе видена

Коносителната на листата за пратеници на СДСМ во петтата изборна единица изјави дека програмата на СДСМ има реален план за побрзо да им ја донесеме на младите ...
сите 270 | | | веќе видена

Нов влажен бран ќе ја зафати Македонија од вечерва, велат синоптичарите. - По денешниот претежно стабилен и сув ден со повеќе сончеви периоди, во текот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски ја претстави екипата со која го крена гласот против самоволието на економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на партијата ЗНАМ, Максим Димитриевски им се заблагодари на гласачите преку прес-конференција. „Чест ми е што имам можност да кажам ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Лозановска: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи никогаш повеќе да се прави пиар со болни како што е случајот со Леонид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: