Прешова: Не ми е јасно со кој образ Османи ќе излезе да ги бара гласовите на граѓаните во претседателската трка


Универзитетскиот професор Денис Прешова со еден подолг пост на Фејсбук ги објаснува според него сите апсурди искажани од министерот за надворешени работи Бујар ...
| | веќе видена | слични

Превирањата, поделбите и влијанијата во албанскиот политички кампус во Македонија на чуден начин го демаскираат етноцентристичкиот концепт на дејствување на ...
| | веќе видена | слични

Концептот на функцијата претседател на државата подразбира грижа за интересите на сите граѓани на државата и за севкупниот просперитет на целата држава. ...
| | веќе видена | слични

Ако навистина толку строго и принципиелно го почитуваме меѓународното право и го ставаме пред/над внатрешното право, при што своите граѓани ги ставаме во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред почетокот на предизборната кампања за претстојните парламентарни и претседателски избори, Платформата за родова еднаквост ги повикува и партиите и нивните ...
| | веќе видена | слични

Македонците се најголемите корисници на цигари во регионот, а и пошироко, покажаа последните истражувањета направени на ова поле. Скоро половина од ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на прашањата за евроинтегративните процеси на Македонија, во бриселските кулоари, а и во Њујорк (ООН), одвреме-навреме се водат некакви неформални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На овие избори изборот е помеѓу тоа Македонија да биде повторно горда, или повторно засрамена, понижена, ограбена, пишува на својата Фејсбук страница лидерот ...
сите 309 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 99 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 324 | | | веќе видена

Кандидатката на опозицијата, Гордана Силјановска треба да се извини за навредите кон Пендаровски и Ковечавски. Во недостаток на план и програма, Силјановска е ...
сите 382 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Војната на Русија против Украина претставува егзистенцијална закана за целата Европска унија и ја принуди Унијата да ја стави одбраната во центарот на ...
сите 292 | | | веќе видена

Околу 400 млади приватни специјализанти во Северна Македонија од утрово, 15 април, стапија во штрајк се додека не добијат писмени гаранците дека ќе им се ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прешова: Не ми е јасно со кој образ Османи ќе излезе да ги бара гласовите на граѓаните во претседателската трка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: