СИЛЈАНОСКА – ДАВКОВА: Нема да се однесувам како републикански монарх, туку кон граѓаните ќе се однесувам како кон луѓе


Професорката и пратеничка Гордана Силјановска-Давкова потврди дека е кандидат за претседателка на државата од ВМРО-ДПМНЕ. Таа изјави дека нема да биде ...
| | веќе видена | слични

Управниот суд ја отфрлил тужбата против ВМРО-ДПМНЕ од Оливер Андонов кој тврди дека зад себе има фракција а е познат како министерот за пола ден. Управниот суд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управниот суд донесе одлука со која се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски. Тој тужеше за наводно нарушување на ...
| | веќе видена | слични

Професорот Оливер Андонов е дециден во тврдењето дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во неколку члена го прекршил Статутот на партијата при изборот ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на скопски Карпош и кандидат кој се уште се обидува да собере 10.000 потписи за и официјално да ја трча претседателската трка, вечерва реши да ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Нужни се темелни промени, новата власт мора да биде реформски настроена, порача вечерва професорката Гордана Силјановска Давкова од регионалниот изборен штаб ...
| | веќе видена | слични

Зад кандидатурата на Силјановска Давкова застанаа неколку десетици членови на Конвенцијата, врвното раководство на партијата со тоа недвосмислено ја доби ...
| | веќе видена | слични

Внатрепартиските анкети на партијата се континуирани во текот на цела година, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соединетите држави и Велика Британија денеска воведоа санкции кон Иран, насочени кон „иранската програма за беспилотни летала, челичната индустрија и ...
сите 677 | | | веќе видена

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 323 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се ...
сите 662 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Вчерашниот митинг во Охрид покажа дека народот е подготвен и обединет за промени. А ВМРО-ДПМНЕ е партија за македонско национално единство. ВМРО-ДПМНЕ ќе ги ...
сите 186 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 303 | | | веќе видена

Ништо не е променето во ДПМНЕ, оценуваат од владејачката СДСМ. „На митинзите на ДПМНЕ и Силјановска е истата кореографија од времето кога се носеа Хунзи и кога ...
сите 1147 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИЛЈАНОСКА – ДАВКОВА: Нема да се однесувам како републикански монарх, туку кон граѓаните ќе се однесувам како кон луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: