ДАЛИ АХМЕТИ ГО УСЛОВУВА ЦЕНЗУСОТ? - што се крие зад барањето за Албанец потпретседател на државата


Дали Демократската унија за интеграција и нејзиниот лидер Али Ахмети денеска меѓу редови најавија можен бојкот на претседателските избори во вториот круг? Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот претседател на Собранието и поранешен кандидат за претседател на државата, Тито Петковски смета дека власта е во многу потешка позиција кога се ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари во интервју за Слободен печат рече дека потребните потписи за кандидатурата ги собрал за релативно брз временски ...
| | веќе видена | слични

Министерот и кандидат за шеф на државата предложен од ДУИ, вели дека треба да се смени Уставот и претседателот да биде избиран во парламентот со две третини ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на претстојните избори, Бујар Османи, гостувајќи во емисија на Топ чанел, меѓу другото истакнал дека ...
| | веќе видена | слични

„Албанците бараат единство, а не доминација“, ова е главната порака која ја упати министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на претстојните ...
| | веќе видена | слични

ДУИ до Мицкоски: Ништо лошо нема да ја снајде земјата од првиот претседател Албанец Александра Спасеска 28.02.2024 / 12:51 Македонија Изјавата на првиот човек ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАЛИ АХМЕТИ ГО УСЛОВУВА ЦЕНЗУСОТ? - што се крие зад барањето за Албанец потпретседател на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: