Бајден го нарече Путин луд кучкин син, Кремљ ја оцени изјавата како „срамна“


Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вашингтон и Париз синоќа ги нарекоа „неодговорни“ зборовите на рускиот претседател, кој го предупреди Западот на реалниот ризик од нуклеарна војна доколку ...
| | веќе видена | слични

САД немаат сознанија дека Русија се подготвува да употреби нуклеарно оружје, но ќе продолжат внимателно да ја следат ситуацијата, потврди портпаролот на Стејт ...
| | веќе видена | слични

Германската влада предвиде сценарио за потенцијален руски напад врз НАТО, тврди „Билд“, наведувајќи дека властите во Берлин најавиле четири различни фази од ...
| | веќе видена | слични

Заканите за употреба на нуклеарно оружје упатени од страна на рускиот претседател Владимир Путин во обраќањето до јавноста се апсолутно неприфатливи и ...
| | веќе видена | слични

САД денеска ги оценија како „неодговорни“ изјавите на рускиот претседател Владимир Путин, кој го предупреди Западот за „вистинската закана“ од нуклеарна војна ...
| | веќе видена | слични

Високи руски претставници изразија силна поддршка за рускиот претседателот Владимир Путин по денешното негово обраќање за состојбата на нацијата. Двочасовниот ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин предупреди на „трагични“ последици доколку западните земји испратат војници во Украина, велејќи дека неговата земја има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новинарот Бранко Героски во објава на Фејсбук го коментира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој праша какви планови ковал Ковачевски во вилата Водно со ...
сите 364 | | | веќе видена

Епископот Мари Емануел проповедаше во црквата на Христос Добриот Пастир во Вејкли на западниот дел на Сиднеј денес нешто по 19 часот по локално време, кога маж ...
сите 100 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 324 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена

Околу 400 млади приватни специјализанти во Северна Македонија од утрово, 15 април, стапија во штрајк се додека не добијат писмени гаранците дека ќе им се ...
сите 155 | | | веќе видена

Со презентација на програмите на средби со граѓани и митинзи, денеска продолжува изборната кампања на претседателските кандидати за првиот круг од изборите на ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден го нарече Путин луд кучкин син, Кремљ ја оцени изјавата како „срамна“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: