Највисоки плати во ИТ секторот, најниски во “Заштитни и истражни дејности”


Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во декември 2023 година, изнесува 39 998 денари. Според податоците на Државниот завод за статистика, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со плати поголеми за 22 проценти и усогласување за јануарската ќе се скрасат 3.000 универзитетските професори, асистенти, административци и технички лица, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Во дебатата за тоа кога платите пораснале повеќе и дали во владеењето на СДСМ порасна животниот стандард со свој став се вклучи и Маја Кадиевска Војновиќ, екс ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 810 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Највисоки плати во ИТ секторот, најниски во “Заштитни и истражни дејности”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: