Бајден го нарече Путин „луд кучкин син“ – „Срамота“, реагираат од Кремљ


2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Велика Британија обезбедува помош за Украина и практично е вклучена во конфликтот, изјави портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков за руската RTVI. „Општо земено, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Откако Кремљ се огласи за изјавата на американскиот претседател Џо Бајден дека „Владимир Путин е луд кучкин син“, реагираше и самиот руски претседател.Рускиот ...
| | веќе видена | слични

Москва испрати „силна протестна нота“ до американскиот Стејт департмент поради навредливите забелешки на американскиот претседател Џо Бајден против рускиот ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин денеска реагираше на изјавата на неговиот американски колега Џозеф Бајден, кој го нарече „луд кучкин син“, велејќи дека тоа ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска леташе со модернизиран стратешки бомбардер Ту-160М кој може да носи нуклеарно оружје, потег што веројатно на Запад ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Огромниот авион со ротирачки крила, кому НАТО му даде кодно име „Блекџекс“ (Blackjacks), е модернизирана верзија на бомбардерот од времето на Студената војна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден го нарече Путин „луд кучкин син“ – „Срамота“, реагираат од Кремљ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: