„Пошо токму промената на Уставот е клучна за масовната иселеност во Западна Македонија“ - еве што кажа Мојсоска од Левица

Со приближувањето на изборите, се заострува изборната реторика меѓу политичките активисти, но и функционерите. По најавите на Арбен Таравари кој ќе ја трча ...
| | веќе видена | слични

„Арбен Таравари не е во тек: предложува внесување на бугарското малцинство во уставот, но ова е гарантирано со францускиот предлог, кој го поддржа Алијансата ...
| | веќе видена | слични

Телевизискиот водител Богдан Илиевски го коментира условувањето од партиите на Албанците за учество во Владата по изборите ако се прифати избирање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државата е во хаос, Македонија ги живее своите најтешки денови под власт на ДУИ и нивниот измеќар СДС. 7 години институциите се парализирани, апатија и ...
сите 420 | | | веќе видена

Сања Лукаревска, носителката во ИЕ3 на СДСМ и Коалицијата за европска Македонија пред новинарите во Кочани изјави дека европската агенда е напорна, бара ...
сите 303 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 134 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 116 | | | веќе видена

Синдикатот на полицијата поднесе пријава за несовесно работење против поранешниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Синдикат на Полиција во ...
сите 161 | | | веќе видена

Професорката Горданa Силјановска -Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија, во својот говор на синоќешниот митинг во Крива Паланка порача ...
сите 76 | | | веќе видена

На Македонија ѝ е потребно национално единство за интеграција во ЕУ, а не за за мораториум. ДПМНЕ и Мицкоски зборуваат за единство, за мораториуми, но се ...
сите 238 | | | веќе видена

Популарноста на Бабл Иглос се должи на таканаречената прозрачна купола. Кога сте внатре имате можност од сите страни да гледате надвор, практично како да сте ...
сите 3 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пошо токму промената на Уставот е клучна за масовната иселеност во Западна Македонија“ - еве што кажа Мојсоска од Левица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: