Во јуни ќе се појават фунтите со ликот на кралот Чарлс

2 копии
3 копии

Норвешкиот крал Харалд Петти е хоспитализиран во Малезија поради инфекција која ја добил додека бил на одмор. „Неговото височество кралот се разболе за време ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британскиот крал Чарлс Трети ја поздрави „одлучноста и силата“ на украинскиот народ во пораката по повод втората годишнина од руската инвазија. Во изјавата ...
| | веќе видена | слични

Во изјавата објавена од Бакингемската палата, кралот вели дека е „силно охрабрен“ од напорите на Велика Британија да ја поддржи Украина и ја поздрави нивната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 121 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 405 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во јуни ќе се појават фунтите со ликот на кралот Чарлс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: