СДСМ: ниту демократија, ниту правда, ниту Европа!


2 копии

Демократијата претрпе значителни неуспеси ширум светот во 2023 година, објави денеска американската организација за промоција на демократијата Фридом Хаус. Во ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Глобалната слобода продолжи да се влошува и во 2023 година, што е тренд кој трае 18 години по ред, соопшти „Фридом хаус“ во штотуку објавен годишен извештај ...
| | веќе видена | слични

Македонија останува делумно слободна земја, според новиот извештај на „Фридом хаус“ „Слободата во светот 2024“ . Според извештајот, резултатот на Македонија е ...
| | веќе видена | слични

Со 66 поени Македонија останува „делумно слободна земја“ во друштво на сите држави од Западен Балкан, оценува Фридом Хаос во извештајот „Слободата во светот ...
| | веќе видена | слични

Македонија е сè уште во групата делумно слободни земји, покажува годишниот извештај на „Фридом хаус“. На рангирањето до 100 има 67 поени. Како најголем проблем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 358 | | | веќе видена

„Нашата цел е да придонесеме за деескалација и безбедност во регионот“, напиша Борел денеска на „Х“, поранешен Твитер. Поради иранскиот напад врз Израел, ...
сите 568 | | | веќе видена

Од шестмината убиени, пет се жени. Меѓу жртвите има мајка на две деца, чувар и ќерка на милионер. Мајката на две деца Џејд Јанг (47) беше членка на Клубот за ...
сите 77 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјави дека републиканците ќе ја поддржат помошта за Украина во американскиот Конгрес, но само „во ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ниту демократија, ниту правда, ниту Европа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: