Кина објави суфицит на тековната сметка во 2023 година

3 копии

Трговскиот дефицит на САД во јануари се зголеми за 2,6 отсто на месечно ниво. Министерството за трговија ги објави јануарските податоци за трговската размена. ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот БДП се зголеми за 4,3 отсто во последниот квартал лани. Поради растот на потрошувачката и инвестициите, хрватската економија порасна во четвртиот ...
| | веќе видена | слични

Хрватска е една од најуспешните земји во ЕУ во закрепнување од пандемијата Ковид-19. Иако малку земји во Европа можат да бидат задоволни со економските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економијата на Израел трпи еден од најлошите падови по Втората светска војна со парализирани бизниси, голем број луѓе од граничните области на Газа принудени ...
| | веќе видена | слични

 Во четвртиот квартал од 2023 година, германската економија падна за 0,3 отсто во однос на претходниот квартал и за 0,2 отсто во однос на четвртиот квартал од ...
| | веќе видена | слични

Кина забележа 474 милиони домашни туристички патувања за време на осумдневниот празник - Пролетниот фестивал кој заврши во саботата, што според податоците ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина објави суфицит на тековната сметка во 2023 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: