Поранешен раководител на државната лотарија стана сопственик на автомат клубови

Ѓорѓи Дамјановски, еден од поранешните раководители на Државна лотарија на РСМ, стана сопственик и управител на друштвото за автомат клубови „Сити Клуб“ ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија Александра Спасеска 26.02.2024 / 11:36 Хроника Девет апарати за игри на среќа, како ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Царинската управа, апаратите заедно со деловите за одржување се откриени при детална контрола којашто е извршена од страна на Мобилен тим на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во емисијата „360 степени“ повтори дека повикот на ВМРО-ДПМНЕ за наводно национално единство е уште еден ...
сите 376 | | | веќе видена

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 149 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија од Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, се обрати пред граѓаните на Струмица. „Се собравме тука за ...
сите 110 | | | веќе видена

„Значи апелирам до двете страни, немојте два дена три дена пет дена пред изборите да ја кревате реториката на меѓунационалната тема, затоа што таа е многу ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешен раководител на државната лотарија стана сопственик на автомат клубови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: