ПОДГОТОВКИ ЗА ВОЈНА, ПРОТЕСТИ ИЛИ НОВА ПАНДЕМИЈА: Зошто големите кинески компании формираат армиски единици?

Време зa читање: 5 минути Кинеските компании почнаа да прават нешто што беше ретко видено уште од 1970-тите: формираа свои волонтерски армии. Најмалку 16 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Администрацијата на претседателот Џо Бајден денеска претстави указ за заштита на личните податоци на Американците со ограничување на нивно предавање на Кина, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предупредувањето на Вашингтон за можно воведување санкции против странски финансиски институции придонесе да се намалат паричните трансакции меѓу Русија и ...
| | веќе видена | слични

Кина силно се спротивставува на одлуките на Велика Британија, ЕУ и САД да воведат санкции врз нејзините компании поради причини поврзани со Русија, соопшти ...
| | веќе видена | слични

За време на своето интервју со контроверзниот водител и антиамерикански пропагандист, Такер Карлсон, „историчарот“ Путин , во 30-минутна тирада одржа лекција ...
| | веќе видена | слични

Протекоа документи од хакерска група поврзана со Кина кои покажуваат дека кинеските разузнавачки и воени групи упаѓаат во системите на странските влади, ...
| | веќе видена | слични

Фирма поврзана со кинеската влада позната како I-Soon „изгледа дека е одговорна за компромитирање на најмалку 14 влади, продемократски организации во Хонг ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОДГОТОВКИ ЗА ВОЈНА, ПРОТЕСТИ ИЛИ НОВА ПАНДЕМИЈА: Зошто големите кинески компании формираат армиски единици?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: