ТАРАВАРИ: Да ги внесеме Бугарите во Уставот, Македонците и Албанците да ги делат трите највисоки функции


Да ги внесеме Бугарите во Уставот, Македонците и Албанците да ги делат трите највисоки функции, вели Арбен Таравари на прес конференција кој веќе ја најави ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари во интервју за Слободен печат рече дека потребните потписи за кандидатурата ги собрал за релативно брз временски ...
| | веќе видена | слични

Министерот и кандидат за шеф на државата предложен од ДУИ, вели дека треба да се смени Уставот и претседателот да биде избиран во парламентот со две третини ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на претстојните избори, Бујар Османи, гостувајќи во емисија на Топ чанел, меѓу другото истакнал дека ...
| | веќе видена | слични

„Албанците бараат единство, а не доминација“, ова е главната порака која ја упати министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на претстојните ...
| | веќе видена | слични

Идејата претседателот на државата да се избира во Собранието е бесмислено вели професорот Љубомир Цуцуловски, кој укажува дека поради Бадентер, конечниот избор ...
| | веќе видена | слични

ДУИ до Мицкоски: Ништо лошо нема да ја снајде земјата од првиот претседател Албанец Александра Спасеска 28.02.2024 / 12:51 Македонија Изјавата на првиот човек ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изјавата на првиот човек на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека идејата на Демократската унија за интеграција треба да се игнорира, покажува слабост, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 618 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
сите 384 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАРАВАРИ: Да ги внесеме Бугарите во Уставот, Македонците и Албанците да ги делат трите највисоки функции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: