ЕУ ПРАШУВА УШТЕ КОЛКУ НИ ТРЕБА ЗА ПРОМЕНА НА ДОКУМЕНТИТЕ - еве што кажа Бојмацалиев: „Сите земји членки одлучуваат самостојно“


Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, во гостување на ТВ21 повторно на темата валидност на пасошите кои не содржат Северна. ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР поднесе кривична пријава против Д.П., полициски службеник во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев од Тетово најави дека вечерва или утре изутрина ќе пристигнат нови 85 илјади обрасци за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР поднесе кривична пријава против И.И. од Македонска Каменица, полициски ...
| | веќе видена | слични

Со старите пасоши не може никаде да се патува, со нив нема да остварите излез од државата оти тие не се во функција, рече заменик Министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дисциплинска постапка против 4 лица и времена мерка – отстранување од работно место за едно лице, полициски службеник во ПС за ГП Деве Баир, најави техничкиот ...
| | веќе видена | слични

Против полициски службеник од Полициската станица од општа надлежност при СВР Битола поднесна е кривична пријава поради сомнение дека одзел или уништил службен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги слушам од СДС велат дека било храброст да донесеш тешки одлуки…. да смениш име, да смениш устав, да прифатиш бугарски диктат. Јас на ова ќе ги прашам ...
сите 589 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Битола го одржа завршниот митинг од кампањата за првиот круг на изборите, од каде испрати порака до ...
сите 375 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, верувам во вашата љубов кон државата, сакате да биде безбедна, а вашите животи побогати и посигурни. Заедно одиме кон таа цел. Ви ветувам, ...
сите 221 | | | веќе видена

Кога ќе слушнам заканувачки тонови, тоа веднаш ме потсетува на она што се случи пред дваесет и нешто години по планините околу нас, рече претседателот на СДСМ, ...
сите 245 | | | веќе видена

Доживеавме вчера во Скопје да ни веат знамиња на туѓи држави и да ни скандираат УЧК, а притоа целата наша политичка елита и од позиција и од опозиција да молчи ...
сите 93 | | | веќе видена

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ ПРАШУВА УШТЕ КОЛКУ НИ ТРЕБА ЗА ПРОМЕНА НА ДОКУМЕНТИТЕ - еве што кажа Бојмацалиев: „Сите земји членки одлучуваат самостојно“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: