Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ во Газа


Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
| | веќе видена | слични

Две недели пред почетокот на светиот муслимански месец Рамазан, во Ерусалим растат тензиите. Се чини дека безбедносните проценки во врска со Ал Акса на крајот ...
| | веќе видена | слични

Десетици загинати и стотици ранети во израелски воздушен напад на југот од Газа додека луѓето чекале ред за хуманитарна помош – обвинуваат здравствените власти ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Портпаролот на Белата куќа, Метју Милер, го повика Израел да им го олесни пристапот на муслиманските верници до Ѕидот на плачот во Ерусалим за време на ...
| | веќе видена | слични

Египет изрази надеж дека во наредните денови ќе биде постигнат договор за прекин на огнот во Појасот Газа и ослободување на заложниците. Истовремено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Египетскиот претседател Абдел Фатах ал Сиси денеска изрази надеж дека во наредните денови ќе биде постигнат договор за прекин на огнот во Појасот Газа. „Се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Словенија ги отфрли плановите на лидерот на опозицијата Јанез Јанша за преместување на Словенечката амбасада од Тел Авив во Ерусалим. Јанша ја ...
| | веќе видена | слични

Оваа недела претставници на различни палестински групи патуваат во Москва за да разговараат за војната меѓу Израел и Хамас, како и за други блискоисточни теми ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Битола го одржа завршниот митинг од кампањата за првиот круг на изборите, од каде испрати порака до ...
сите 354 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, верувам во вашата љубов кон државата, сакате да биде безбедна, а вашите животи побогати и посигурни. Заедно одиме кон таа цел. Ви ветувам, ...
сите 221 | | | веќе видена

„Првиот круг од претседателските избори е еднакво важен како и гласањето на 8-ми мај“, истакна претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, на вечерашниот митнг ...
сите 234 | | | веќе видена

Доживеавме вчера во Скопје да ни веат знамиња на туѓи држави и да ни скандираат УЧК, а притоа целата наша политичка елита и од позиција и од опозиција да молчи ...
сите 93 | | | веќе видена

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, не знае колку се вистинити гласините за можен бојкот во вториот круг од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: