Маја Јорданова, службеничка од „Пошта“ добила бизнис од Електрани вреден 7 милиони евра


2 копии

Истражувачката репортерска агенција ( ИРЛ) открива потенцијален скандал со тендерите во ЕСМ каде е замешана службеничка вработена во Пошта. Во нивното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавните набавки се прават за некое тековно функционирање на јавна институција или за некоја инвестиција. Инвестициите се секогаш добредојдени ако се развојни. ...
| | веќе видена | слични

Скандалозниот тендер за набавка на нови скапи и луксузни автомобили вредни цели 2,3 милиони евра народни пари, освен што ќе ги изгори директорите на ЕСМ, може ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на набавката на возила за Електрани на Македонија во вредност ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Јордан нема да дозволи да биде во центарот на конфликтот меѓу Иран и Израел и со тоа да ја загрози безбедноста на своите граѓани, соопшти Министерството за ...
сите 313 | | | веќе видена

Серија експлозии го разнеле штабот на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) на 50 километри јужно од ирачкиот главен град Багдад, само неколку часа откако ...
сите 214 | | | веќе видена

Државата е во хаос, Македонија ги живее своите најтешки денови под власт на ДУИ и нивниот измеќар СДС, велат во партиско соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. 7 години ...
сите 524 | | | веќе видена

Да ставиме крај на агонијата и безвластието, да ја направиме Македонија повторно горда, да ја направиме професорката Гордана преседател на Македонија за да ...
сите 172 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 134 | | | веќе видена

Извори од израелската служба за безбедност и од Владата на Израел за весникот рекоа дека причините за тоа се „стратешки“. Весникот ги цитира зборовите на ...
сите 90 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маја Јорданова, службеничка од „Пошта“ добила бизнис од Електрани вреден 7 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: