БРАУДЕР: Путин има список од 12 лица кои сака да ги убие во странство


Се плашам дека погребот нема да помине мирно, вели Јулија, сопругата на починатиот руски опозиционер Алексеј Навални. Погребот ќе се одржи утре во руската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сојузниците на рускиот опозиционер, Алексеј Навални, кој почина во средината на февруари, денеска соопштија дека се блокирани сите нивни обиди да ангажираат ...
| | веќе видена | слични

Европскиот парламент денеска усвои резолуција во која ги обвини руската држава и нејзиниот претседател Владимир Путин за смртта на рускиот опозициски политичар ...
| | веќе видена | слични

Погребот на Алексеј Навални ќе се одржи утре во Москва, најави Јулија Навални и предупреди дека не е сигурна дали ќе помине мирно.Кира Јармус, портпаролката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соработниците на починатиот руски опозициски лидер Алексеј Навални денеска соопштија дека непознати лица се обиделе да спречат ангажирање на погребални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците на Европскиот парламент денеска усвоија резолуција во која се наведува дека руската држава и нејзиниот претседател Владимир Путин „лично“ сносат ...
| | веќе видена | слични

Ќе направам сѐ за да го остварам сонот на Алексеј Навални за Русија на иднината, изјави денеска неговата сопруга Јулија пред европратениците во Стразбур. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БРАУДЕР: Путин има список од 12 лица кои сака да ги убие во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: