Советничка група на СДСМ во Ѓорче Петров: Престанете со личните интереси на штета на граѓаните

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
| | веќе видена | слични

Во Општините стигаат двојно повеќе барања за легализација на дивоградби отколку барања за одобренија за градба, покажува истражувањето на Центарот за граѓански ...
| | веќе видена | слични

Доминантен дел од општините имаат генерални урбанистички планови (ГУП) чија формална важност е истечена уште пред 20 години, иако имаат обврска да ги менуваат ...
| | веќе видена | слични

Центарот за граѓански комуникации го објави истражувањето „Застарени ГУП-ови, често менување ДУП-ови и голем број дивоградби“ кое открива дека доминантен дел ...
| | веќе видена | слични

Доминантен дел од општините имаат генерални урбанистички планови (ГУП) чија формална важност е истечена. Наспроти законски предвидениот плански период од 10 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Центарот за граѓански комуникации го објави истражувањето на тема „Застарени ГУП-ови, често менување ДУП-ови и голем број дивоградби“ и истото како што ...
| | веќе видена | слични

Продолжува молкот од Општина Карпош и после цела недела откако Конзерваторски центар го поништи претходно издаденото позитивно конзерваторско мислење за ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што Конзерваторскиот центар го поништи решението за изградба на високатницата во Карпош таа продолжува да се гради. Датумот на ова решение во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, денес рече дека заканите на Иран нема да ја одвратат неговата нација да одговори на воздушниот напад во неделата ...
сите 618 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска соопшти дека вчерашниот напад со нож, за време на црковна служба во близина на Сиднеј, ќе се третира како терористички акт. ...
сите 137 | | | веќе видена

Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
сите 384 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Велес рече Силјановска да избере што ќе биде, претседател или врховен командант на Армијата. Тој вели ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советничка група на СДСМ во Ѓорче Петров: Престанете со личните интереси на штета на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: