САД: Највисокиот суд на ОН не треба да бара итно повлекување од окупираните палестински територии


САД денеска соопштија дека највисокиот суд на Обединетите нации не треба да дава советодавно мислење за „итно и безусловно повлекување“ на Израел од ...
| | веќе видена | слични

Норвешкиот амбасадор во Обединетите нации (ОН) во Женева, Тормод Ендресен денеска истакна дека земјите „не можат да го прекинат“ финансирањето на Агенцијата на ...
| | веќе видена | слични

Во израелските воени напади, најмалку 70 Палестинци загинаа, а уште 250 се ранети, додека толпата чекаше камиони со помош во градот Газа, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични

Хамас денеска предупреди дека може да го прекине учеството во преговорите за ослободување на заложниците, откако здравствените власти во Газа соопштија дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Високиот комесар на ОН за човекови права Фолкер Тирк во четвртокот изјави дека воени злосторства биле извршени од сите страни во конфликтот меѓу Израел и Хамас ...
| | веќе видена | слични

Десетици загинати и стотици ранети во израелски воздушен напад на југот од Газа додека луѓето чекале ред за хуманитарна помош – обвинуваат здравствените власти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Здравствените власти во Газа денеска соопштија дека во близина на градот Газа загинале повеќе од 70 лица во напад на израелската армија врз луѓе кои чекале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти доцна во саботата локално време дека Иран извршил напад со дронови од иранска територија кон израелска територија. Администрацијата ...
сите 372 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: Највисокиот суд на ОН не треба да бара итно повлекување од окупираните палестински територии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: