Израелскиот Кнесет одлучи да не ја признава палестинската држава


Високиот комесар на ОН за човекови права Фолкер Тирк во четвртокот изјави дека воени злосторства биле извршени од сите страни во конфликтот меѓу Израел и Хамас ...
| | веќе видена | слични

Десетици загинати и стотици ранети во израелски воздушен напад на југот од Газа додека луѓето чекале ред за хуманитарна помош – обвинуваат здравствените власти ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Портпаролот на Белата куќа, Метју Милер, го повика Израел да им го олесни пристапот на муслиманските верници до Ѕидот на плачот во Ерусалим за време на ...
| | веќе видена | слични

Египет изрази надеж дека во наредните денови ќе биде постигнат договор за прекин на огнот во Појасот Газа и ослободување на заложниците. Истовремено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Египетскиот претседател Абдел Фатах ал Сиси денеска изрази надеж дека во наредните денови ќе биде постигнат договор за прекин на огнот во Појасот Газа. „Се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Словенија ги отфрли плановите на лидерот на опозицијата Јанез Јанша за преместување на Словенечката амбасада од Тел Авив во Ерусалим. Јанша ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прагот сме да ја поздравиме историската победа со мнозинство пратеници во македонскиот парламент на коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 772 | | | веќе видена

ГЛАСАА БОЛНИТЕ, ЗАТВОРЕНИЦИТЕ И ДИЈАСПОРАТА Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК), Александар Даштевски вечерва соопшти дека денешниот изборен ден ...
сите 343 | | | веќе видена

Иран се закани дека ако Израел пак изврши напад на нивна територија, прашање е дали ќе остане нешто од нив. Иранскиот претседател Ибрахим Раиси го доведе во ...
сите 273 | | | веќе видена

Во основно училиште на подрачјето на населба Влае во Скопје, вчера во 12:40 часот, полициски службеници од ЕВР ОКР Карпош лишиле од слобода ученик (штитеник од ...
сите 320 | | | веќе видена

ЈП Паркинзи на општина Центар и општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на една недела санкционираа 229 непрописно паркирани ...
сите 121 | | | веќе видена

Во врска со претстојните избори денеска во просториите на Министерството за внатрешни работи, министерот Панче Тошковски одржа состанок на кој присуствуваа ...
сите 144 | | | веќе видена

Целта на СДСМ и коалицијата е да обезбедиме поквалитетен живот и иднина која ќе ги задржи нашите деца тука во Македонија. Да обезбедиме иднина на среќни и ...
сите 117 | | | веќе видена

Како што пренесува CNN, најголемите регистрирани поплави во ОАЕ биле толку интензивни што можеле да се следат со денови преку сателити од вселената, откако ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израелскиот Кнесет одлучи да не ја признава палестинската држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: