„Ахмети ќе ја соопшти големата вест“ – ДУИ најави обраќање во живо на „Фејсбук“

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
| | веќе видена | слични

Министерот и кандидат за шеф на државата предложен од ДУИ, вели дека треба да се смени Уставот и претседателот да биде избиран во парламентот со две третини ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на претстојните избори, Бујар Османи, гостувајќи во емисија на Топ чанел, меѓу другото истакнал дека ...
| | веќе видена | слични

„Албанците бараат единство, а не доминација“, ова е главната порака која ја упати министерот за надворешни работи и кандидат за претседател на претстојните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Демократската унија за интеграција е задоволна и благодарна за масовноста на граѓаните за поддршка на кандидатурата на Бујар Османи за претседател на државата. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Денот по утрото се познава! Демократската унија за интеграција е задоволна и благодарна за масовниот одѕив на граѓаните во поддршка на кандидатурата на Бујар ...
| | веќе видена | слични

Од ДУИ не се откажуваат од тоа изборот за претседател на државата да се направи во Собранието. Од таму велат дека ќе се фокусираат на презентирање на нивните ...
| | веќе видена | слични

„Ако гласаат Македонците само според етничка чинија и на овие избори, тогаш според Бујар Османи нема надеж дека претседателот на државата може да биде извор на ...
| | веќе видена | слични

Демократската Унија за Интеграција е задоволна од масовниот одѕив на граѓаните во поддршка на кандидатурата на д-р Бујар Османи за Претседател на нашата земја. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поднесени се три кривични пријави против три лица од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување ...
сите 276 | | | веќе видена

Денес почнуваме со кампања за парламентарните избори, по мене ова се најбитни избори кои што и се случуваат на Македонија, избори кои што ќе ја определат ...
сите 498 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вчеравечер од Кочани одговори зошто не е доцна во државата да се спроведе ветинг. „2016 јас бев дел од тие ...
сите 225 | | | веќе видена

Додека светот нервозно го очекуваше исходот од иранскиот напад врз Израел, некои арапски земји веќе презедоа чекори за намалување на неговото влијание, пишува ...
сите 118 | | | веќе видена

Ништо не е променето во ДПМНЕ, оценуваат од владејачката СДСМ. „На митинзите на ДПМНЕ и Силјановска е истата кореографија од времето кога се носеа Хунзи и кога ...
сите 979 | | | веќе видена

Во близина на превојот Стража, утринава се случи сообраќајна несреќа во која едно возило се превртело. Се уште нема официјални информации за тоа како дошло до ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 132 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ахмети ќе ја соопшти големата вест“ – ДУИ најави обраќање во живо на „Фејсбук“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: