Mercedes-Benz објави дека повлекува 250 илјади возила, причина – опасност од пожар

Предложената директива на Европската Унија предвидува воведување единствена дигитална возачка дозвола, задолжителни здравствени прегледи за возачите на секои ...
| | веќе видена | слични

Органите за ред се сè построги и поодлучни во намерата да ги скротат возачите кои се неодговорни и опасни како за себе, така и за другите. Токму поради тоа, во ...
| | веќе видена | слични

10 работи кои автомеханичарите никогаш не би ги направиле со својот автомобил СОВЕТИ ЗА ВОЗАЧИ Александра Спасеска 28.02.2024 / 10:26 Авто новости Многу возачи ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето на британските возачи открива поврзаност помеѓу професиите на возачите и нивните возачки навики. Резултатите од истражувањето откриваат дека ...
| | веќе видена | слични

Вечна дилема кај возачите е прашањето дали горивото има рок на траење и колку долго може да стои во резервоарот. Ова прашање вообичаено најмногу ги мачи луѓето ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето направено меѓу британските возачи ја разоткрива врската меѓу професијата на возачите и нивните навики зад воланот. Резултатите од анкетата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Светските агенции јавуваат за втора серија беспилотни дронови кои од Иран патуваат преку Ирак кон Израел. Се појавија и снимки од небото над Ирак на кои се ...
сите 224 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mercedes-Benz објави дека повлекува 250 илјади возила, причина – опасност од пожар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: