Народот повеќе удрил на штедење отколку на земање кредити


Во јануари вкупните депозити што ги имале домаќинствата биле за 7,8 проценти поголеми отколку пред една година, додека кредитите се зголемиле со помал процент, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Просечната каматна стапка на вкупните кредити во јануари изнесува 5,55 проценти и е зголемена за 0,08 процентни поени на месечна и 0,57 процентни поени на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Советот на Народната банка, на вчерашната редовна седница, ја усвои Одлуката за задолжителна резерва, којашто предвидува сет од сеопфатни мерки главно насочени ...
| | веќе видена | слични

Основното правило за централните банки при преземањето мерки за справување со инфлациските притисоци и одржување на ценовната стабилност е тоа што трошокот на ...
| | веќе видена | слични

Советот на Народната банка, на вчерашната редовна седница, ја усвои Одлуката за задолжителна резерва, која, како што посочуваат, предвидува сет мерки насочени ...
| | веќе видена | слични

Постои огромен потенцијал и широк дијапазон за соработка помеѓу Грција и Северна Македонија, и тоа во речиси сите аспекти на социо-економскиот живот како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство во Газа соопшти дека бројот на загинати се искачил на речиси 33 800 Здравствените власти во Газа соопштија дека бројот на загинати ...
сите 285 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 101 | | | веќе видена

Здравствените работници од тетовската клиничка болница на мирен протест ја изразија својата загриженост за условите за работа и квалитетот на здравствената ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народот повеќе удрил на штедење отколку на земање кредити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: