Народната банка и ЕИБ ќе соработуваат за поддршка на зелените финансии


5 копии

Народната банка и Европската инвестициска банка (ЕИБ), денеска, потпишаа Договор за соработка, со кој се обезбедува поддршка на напорите на Народната банка во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во видеоинтервју за „Еуромани“ посочила дека инфлациските трендови се позитивни, но дека централните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 2 минути Инфлациските трендови се позитивни. Инфлацијата во регионот на Централна и Источна Европа, како и во земјава, се намали на ...
| | веќе видена | слични

-Во регионот на Централна и Источна Европа инфлацијата се сведе од 16% на 5%. Слична е ситуацијата и кај нас, каде што стапката на инфлација се намали на 3%, ...
| | веќе видена | слични

Народната банка активно работи на постојано унапредување на статистичката функција и на целокупната инфраструктура потребна за истражувачка активност и за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Клучното прашање на овие избори е одлуката за европската иднина на државата.Овие денови се потврди, во ДПМНЕ нема никаква промена. Тоа е истата режимска ...
сите 234 | | | веќе видена

Утрово во 9.50 часот примена е дојава за пожар во Универзална и веднаш се испратени две возила од Тафталиџе, но поради високиот чад тие побараа и дополнителна ...
сите 216 | | | веќе видена

Од Христијан Мицкоски извира ликот на Никола Груевски, порача Стево Пендаровски од синоќешниот граѓански митинг во скопски Аеродром, одговарајќи на прашање од ...
сите 289 | | | веќе видена

Мајката на еден од осомничените за убиството на Данка Илиќ од Бор ја нападнала полицијата. Светлана Драгијевиќ, мајката на Дејан и покојниот Далибор ...
сите 589 | | | веќе видена

„Русија ѝ се заканува на Европа“, како преку тековната војна во Украина, така и преку хибридните напади врз земјите-членки на ЕУ, истакна Борел во говорот пред ...
сите 163 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денеска се сретнаа со Џилиан Стирк, шефица на мисијата за ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народната банка и ЕИБ ќе соработуваат за поддршка на зелените финансии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: