Велешанката која фати тендери од 8 милиони евра била вработена службеничка во „Пошта“


Велешанката Маја Јорданова, сопственичка на скопска фирма „Браинкоде“ за трговија на мало со весници и канцелариски материјал, која фати три тендери во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавните набавки се прават за некое тековно функционирање на јавна институција или за некоја инвестиција. Инвестициите се секогаш добредојдени ако се развојни. ...
| | веќе видена | слични

Скандалозниот тендер за набавка на нови скапи и луксузни автомобили вредни цели 2,3 милиони евра народни пари, освен што ќе ги изгори директорите на ЕСМ, може ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на набавката на возила за Електрани на Македонија во вредност ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Не престануваат скандалите со набавките во ЕЛЕМ! Низа скандали го тресат ЕЛЕМ со изнајмување на механизација и разни договори со Марковски компани. Од една ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Новинарот Фуркан Салиу се пожали дека полицијата бришела доказен материјал. За ова тој пишува на социјалните мрежи. Тој вели дека бришењето докази е кривично ...
сите 124 | | | веќе видена

Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општина како што некои мислат, туку е општина на граѓани кои сакаат својата државата, ...
сите 395 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велешанката која фати тендери од 8 милиони евра била вработена службеничка во „Пошта“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: