Али Ахмети утре ќе објавува „голема вест“

3 копии

Демократската унија за интеграција е задоволна и благодарна за масовноста на граѓаните за поддршка на кандидатурата на Бујар Османи за претседател на државата. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Денот по утрото се познава! Демократската унија за интеграција е задоволна и благодарна за масовниот одѕив на граѓаните во поддршка на кандидатурата на Бујар ...
| | веќе видена | слични

Од ДУИ не се откажуваат од тоа изборот за претседател на државата да се направи во Собранието. Од таму велат дека ќе се фокусираат на презентирање на нивните ...
| | веќе видена | слични

„ДУИ создава антируски фронт и ги повикува сите да се приклучат: од интересни групи до невладини организации.“ – изјави Крешник Бектеши од ДУИ, зборувајќи за ...
| | веќе видена | слични

„Русија се обидува да ги прошири канџите на своето конфликтно влијание во нашата земја и на целиот Западен Балкан, попречувајќи го нашиот пат на европското ...
| | веќе видена | слични

Демократската Унија за Интеграција е задоволна од масовниот одѕив на граѓаните во поддршка на кандидатурата на д-р Бујар Османи за Претседател на нашата земја. ...
| | веќе видена | слични

„Бујар Османи, со кого ДУИ ќе се натпреварува на претседателските избори, е личноста која му го отвори небото на шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 439 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Али Ахмети утре ќе објавува „голема вест“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: