„ЗА НАСТАП НА ИЗБОРИТЕ ЌЕ ИМАМЕ РАЗГОВОРИ И СО ПАРТИИ КОИ ТРАДИЦИОНАЛНО НЕ СЕ ДЕЛ ОД НАШАТА КОАЛИЦИЈА“ - Ковачевски за плановите на СДСМ


СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
| | веќе видена | слични

Извршниот одбор на СДСМ го поддржа Стево Пендаровски за кандидат за Претседател на државата Александра Спасеска 29.02.2024 / 08:53 Македонија На вчерашната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извршниот одбор на СДСМ во проширен состав на денешната седница во Штип, ја разгледал информација за спроведената постапка за можни кандидати за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

На денешната седница во Штип, Извршниот одбор на СДСМ ја разгледа информација за спроведената постапка за можни кандидати за Претседател на државата за ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски и официјално е кандидат за претседател предложен од СДСМ откако извршниот одбор на партијата му ја даде поддршката. Изборот паднал откако за ...
| | веќе видена | слични

„Во однос на бројките, СДСМ и коалицијата ќе имаат повеќе пратеници на изборите од ВМРО – ДПМНЕ. И следниот мандатар на 9 мај на Денот на победата над фашизмот ...
| | веќе видена | слични

Наумов: Треба да се опаметат политичарите. Политиката е уметност на можното. И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ да дојде нема да можат да спојат квалитетни кадри, лидерите не ...
| | веќе видена | слични

По сите анализи, разговори и спроведени истражувања на јавното мислење, Извршниот одбор во проширен состав го поддржа Стево Пендаровски за кандидат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 278 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по митингот во Гостивар вечерва објави дека со заокружување на број 2 на 24 април за Силјановска Давкова, Македонија ...
сите 305 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 134 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ЗА НАСТАП НА ИЗБОРИТЕ ЌЕ ИМАМЕ РАЗГОВОРИ И СО ПАРТИИ КОИ ТРАДИЦИОНАЛНО НЕ СЕ ДЕЛ ОД НАШАТА КОАЛИЦИЈА“ - Ковачевски за плановите на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: