„HSBC“ објави рекордна добивка, но не успеа да ги исполни прогнозите


Британската банка „HSBC“ објави рекордна годишна добивка што не ја надминува прогнозите на аналитичарите бидејќи зголемувањето на нејзината заработка од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извоз – 183,9 милиони евра, инвестиции – 28,3 милиони евра, нови вработувања – 232. Од прва може да се претпостави дека зад овие бројки стои цврсто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Македонијатурист“ од основната дејност хотелирство лани остварила оперативна добивка од 714.00 евра. Но тоа не е се! Од дивиденди и камати на своите вложувања ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари – декември 2023 година продажбите достигнуваат 12.261.902.275 денари, што е за 16 % ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата Галеника во текот на 2023 година забележа значително проширување на портфолиото на производи, раст на бројот на меѓународни сертификати за квалитет ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Алкалоид забележа рекорден извоз од 183,9 милиони евра, инвестиции од 28,3 милиони евра и 232 нови вработувања во земјава во периодот јануари – ...
| | веќе видена | слични

Финансиските резултати од работењето на АД „Алкалоид“ за минатата година покажуваат дека компанијата бележи раст во приходите од продажбата на домашниот и на ...
| | веќе видена | слични

Како се прави добивка од два милиони евра годишно покажа скопската компанија која управува со зелените пазари во земјава. „Скопски пазар“ го објави својот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Од продажбата на сопствените производи, скопски „Реплек“ очекува прилив од над 31 милион евра или 24 проценти повеќе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„HSBC“ објави рекордна добивка, но не успеа да ги исполни прогнозите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: